503-077-511

CH Focus
Jagielońska 39-47
Naprzeciwko kina
Zarezerwuj online

Wieloletnie doświadczenie i praktyka pozwalają nam dobierać odpowiednie barwy z palety kolorów. Stosujemy niebanalne mieszanki farb, dzięki czemu jesteśmy w stanie wydobywać naturalne piękno każdej kobiety.

Nie jesteśmy szablonowi. Naszych koloryzacji nie można powtórzyć, bowiem są unikatowe i wyjątkowe, jak każda z naszych Klientek. Niezwykła precyzja i zaangażowanie poparte diagnozą pozwalają nam wykonywać farbowanie włosów przy użyciu nowoczesnych technik dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

Stosujemy zarówno farby Loreal klasyczne, jak i na bazie technologii koloryzacji bez amoniaku INOA czy DIA.

 

Odbierz prezent przy czwartej koloryzacji

Farbowanie włosów w stylu ombre czy sombre?

Technika koloryzacji ombre polega na rozjaśnieniu końcówek i ciemnych włosów u nasady. Trend na tak wyraźną odmianę został już jednak dawno wyparty przez jego bliskie odmiany, szczególnie sombre i bronde. Niezależnie od tego, na jaki wariant się zdecydujemy, różnica przed i po zabiegu jest odpowiednio widoczna. W efekcie kolor odrostu uzyskuje ciemniejszy odcień niż końcówki. Wykonując koloryzację, pozostawiamy jednak łagodną różnicę od 3 do 5 w stosunku do koloru pierwotnego. Wynika to przede wszystkim stąd, że duża część Klientek nie jest przekonana do tak dużej zmiany, jaką daje efekt ombre. Zamiast tego można zdecydować się na delikatniejszą wersję, czyli sombre.

Koloryzacja Bydgoszcz Włosy Ombre czy włosy Sombre
Farbowanie Bydgoszcz techniki koloryzacji włosów

Jakie są techniki koloryzacji włosów?

 • balayage,
 • ombre,
 • sombre,
 • sunlight,
 • flamboage,
 • splashlight,
 • reverse ombre,
 • piksele

Farbowanie włosów w ciąży

Kobiety decydujące się na farbowanie w okresie ciąży powinny pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim należy zastosować farbę bez amoniaku lub naturalną (przykładowo, henna, oprócz tego, że farbuje włos, również go odżywia). Poza tym nie wolno nakładać jej na uszkodzoną skórę. Dotyczy to zresztą każdego, nie tylko Pań w ciąży.

Pomieszczenie, w którym zamierzamy wykonać zabieg, musi mieć odpowiednią wentylację, abyśmy nie wdychali nadmiernej ilości oparów. Udając się do salonu na farbowanie włosów, nie powinniśmy w nim przebywać dłużej niż to konieczne z tego samego powodu. Ograniczmy do minimum wdychanie zapachu farby. Jeśli ciąża nie jest jeszcze widoczna, uprzedźmy fryzjerkę przed rozpoczęciem zabiegu, że spodziewamy się dziecka.

W trakcie ciąży odradza się również zbyt poważne zmiany w kolorze włosów. Farbowanie z kruczoczarnych loków na jasny blond jest już w tym wypadku zbyt radykalnym krokiem. Radzimy spróbować czegoś łagodniejszego. Dobrym pomysłem będą chociażby refleksy, lekka zmiana tonu lub któraś z odmian rozjaśniania końcówek.

Farbowanie nie polega wyłącznie na nakładaniu gotowej farby na całe włosy. Przede wszystkim chodzi tu o szeroki wybór dostępnych technik koloryzacji, które łącznie dają niemal nieograniczone możliwości w tworzeniu stylizacji. Możemy dowolnie eksperymentować z kolorami, dobierając oryginalne rozwiązania i niepowtarzalne efekty.

Doświadczeni styliści fryzur chętnie korzystają z najnowszych technik koloryzacji. Dzięki nim włosy zyskują nowy blask oraz zdrowy i naturalny wygląd. W ich wykonaniu koloryzacja 3D, sombre, ombre albo ton w ton to prawdziwe arcydzieła sztuki koloryzacji.

Farbowanie to nie tylko nakładanie gotowej farby na całe włosy. To przede wszystkim ogrom technik koloryzacji, które składają się na wręcz nieograniczoną paletę technik eksperymentowania z kolorami. W ten właśnie sposób powstają unikatowe „koloryzacyjne perełki” na włosach klientek maestrów fryzjerstwa.

W profesjonalnym fryzjerstwie można wyróżnić trzy podstawowe techniki koloryzacji:

 • koloryzację trwałą – w tym wypadku efekt jest długotrwały; wszystko za sprawą głębokiego wnikania pigmentu w strukturę włosa;
 • koloryzację półtrwałą – tutaj trwałość jest różna – wynika to z indywidualnych metod farbowania; zazwyczaj dany odcień zmywa się po około 20 myciach;
 • koloryzację zmywalną – jej efekt utrzymuje się do około 10 myć – w tym wypadku barwniki nie wnikają w głąb struktury włosa, tylko zatrzymują się na jego powierzchni.

Doświadczeni styliści fryzur chętnie korzystają z najnowszych technik koloryzacji. Dzięki nim włosy zyskują nowy blask oraz zdrowy i naturalny wygląd. W ich wykonaniu koloryzacja 3D, sombre, ombre albo ton w ton, to prawdziwe arcydzieła sztuki koloryzacji.

Koloryzacja włosów 3D

W nowoczesnym fryzjerstwie metodę tę określa się mianem koloryzacji flamboyage. Dąży się tutaj do efektu tzw. trójkolorowego multikoloru. Technika ta polega na właściwym łączeniu ze sobą w różnych proporcjach barw ciepłych oraz chłodnych. W tym celu używa się samoprzylepnych pasków foliowych, które wykorzystywane są do oddzielania od siebie poszczególnych pasm włosów. Zarówno o ich grubości, jak i zastosowanej wówczas kolorystyce decyduje fryzjer. Umiejętne nałożenie zbliżonych do siebie odcieni farby powoduje, iż w efekcie finalnym włosy zaczynają mienić się w różnych tonach.

Korzyści wynikające z koloryzacji 3D:

 • zapewnia naturalny wygląd nowej fryzury;
 • to idealny sposób na zamaskowanie odrostów;
 • to świetny sposób na zwiększenie objętości włosów;
 • umiejętne połączenie różnych kolorów powoduje, że nie trzeba zbyt często odświeżać tego rodzaju koloryzacji.

Koloryzacja włosów sombre

Dzięki tej metodzie koloryzacji włosy są w delikatny i łagodny sposób rozjaśniane na końcach. Ich nasada nie jest wówczas przyciemniana. Tego rodzaju technika (jeśli jest przeprowadzana w profesjonalny sposób) pozwala uzyskać efekt naturalności. Sombre to obecnie jedna z najpopularniejszych metod farbowania w stylu baleyage. Dedykowana jest przede wszystkim dla Pań o jaśniejszych kolorach włosów. W tym wypadku granica między kolorami usytuowana jest stosunkowo blisko linii odrostu. Zwolennicy tej techniki farbowania twierdzą, że gwarantuje ona niezwykle spektakularny efekt w postaci „muśnięcia słońcem”.

Koloryzacja włosów ombre

W wyniku zastosowania tej metody włosy u nasady są ciemniejsze i później, stopniowo na końcach, rozjaśniane. Tego rodzaju koloryzacja przeznaczona jest przede wszystkim dla Pań o ciemniejszych kolorach włosów. Najprościej mówiąc, barwa przechodzi w sposób płynny od najjaśniejszych odcieni u dołu do znacznie ciemniejszych w kierunku nasady. Granica między poszczególnymi kolorami znajduje się więc znacznie dalej od linii odrostu.

Wyjątkowość koloryzacji ton w ton

Koloryzacja ton w ton umożliwia pogłębienie i uwypuklenie naturalnego koloru włosów. Z pewnością będą z niej zadowolone osoby, które nie lubią drastycznych zmian. Można powiedzieć, że tego typu koloryzacja włosów nadaje jedynie dodatkowego blasku i pogłębia naturalny wcześniejszy kolor. Efekt finalny utrzymuje się zazwyczaj do około 8 tygodni. Jest to więc jedna z odmian półtrwałej koloryzacji. Doskonale sprawdza się zarówno w przypadku włosów, które nie były wcześniej farbowane, jak i tych, które podlegały już różnego rodzaju koloryzacyjnym eksperymentom.

Dlaczego warto zafarbować włosy?

 • to najszybszy i najbardziej efektywny sposób jeśli chodzi o szybkie odmłodzenie – w końcu nic tak nie dodaje lat, jak siwe włosy, albo dawno już niemodna fryzura;
 • dzięki nowemu kolorowi włosów można zmienić nie tylko swój wygląd zewnętrzny, ale również swój wizerunek – czyli to, w jaki sposób inni nas postrzegają; doświadczony fryzjer sprawi, że nawet najbardziej niepozorna „szara myszka” zamieni się w pięknego i „wielobarwnego motyla”;
 • dobrany we właściwy sposób kolor włosów może również uwypuklić cechy osobowości danej osoby; właśnie dlatego ciemne włosy polecane są osobom, które chcą podkreślić rysy swej twarzy; z kolei jaśniejsze odcienie doskonale będą współgrały z alabastrową cerą i bardziej delikatnymi oraz smukłymi rysami twarzy;

Dlaczego warto zafarbować włosy w profesjonalnym salonie fryzjerskim?

 • dzięki temu można mieć pewność, że efekt będzie taki, o jaki nam chodziło;
 • produkty używane w salonach są trwalsze i bardziej bezpieczne dla naszych włosów niż te drogeryjne;
 • tam można się pokusić nawet o bardzo radykalne zmiany – w domowym zaciszu nie byłyby one możliwe (i nawet jeśli zostałyby podjęte, to z pewnością skończyłyby się „koloryzacyjną katastrofą);
 • nikt tak dobrze nam nie doradzi, jak mistrz swojego fachu – po co więc eksperymentować, niszczyć swoje włosy i zdawać się na przypadek?

Farbowanie włosów w salonie fryzjerskim – cennik

Aby poznać konkretne ceny farbowania i koloryzacji, sprawdź nasz cennik lub umów się na wizytę poniżej.

 

Koloryzacja i farbowanie włosów – Centrum Stańczyk